نمایش پست تنها
قدیمی 08-04-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

زنگی‌آبادی: مقصرمدیریت است نه بازیکنان
زمزمه‌های جدید برای عفو بازیکنان خاطی تور بین‌المللی چین!

«به نظر من مقصر تمام این اتفاقات سرپرست تیم و مدیر این تیم است، ما نمی‌توانیم از بازیکنان تیم ملی انتظا زیادی داشته باشم آنها تحت شرایط خاص این کار را انجام داده‌اند، اگر سرپرست و مدیر تیم قدری عاقلانه رفتار می‌کردند هرگز اجازه این رفتار را به بازیکنان ایران نمی‌دادند.»

شبکه ایران - رفتار بحث برانگیز اعضای تیم دوچرخه سواری پتروشیمی ایران در تور بین المللی چین بازتاب بسیار وسیعی در سطح محافل خبری داشت، به گونه‌ای که سایت‌های خبری و نشریات ورزشی با محکوم کردن این گونه اقدامات خواستار برخورد جدی فدراسیون دوچرخه سواری با ملی پوشان خاطی در این رقابت‌ها شدند.

انتقاد وسیع رسانه‌های گروهی از مسوولان مدیریتی تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز با واکنش جالب توجه سرپرست تیم دوچرخه سواری پتروشیمی رو به رو شد، خاتونا آبادی که به عنوان یکی از خاطیان این پرونده از سوی کمیته انضباطی به فدراسیون دوچرخه سواری احضار شده بود در مصاحبه‌ای عجیب اعلام کرد:" ما برای آن مشکلی در این نوع مراسم برای بازیکنان تیم دوچرخه سواری پتروشیمی پیش نیاید با کمپانی تولیدی مشروبات الکلی هماهنگ کردیم تا به جای شامپاین از نوشابه و نمک استفاده کنند تا مشکلی شرعی نداشته باشد!"

اظهارات عجیب سرپرست تیم دوچرخه سواری پتروشیمی با واکنش شدیدتر رسانه‌های گروهی رو به رو شد از این مسوولان فدراسیون دوچرخه سواری از متهمان این ماجرا خواستند تا اطلاع ثانوی هیچ یک از اعضای فراخوانده شده به کمیته انضباطی مصاحبه نکنند تا حاشیه بیشتری برای رشته دوچرخه سواری به وجود نیاید.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری که تلاش دارد در این ایان فضا را آرام کند دیروز در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها رسمی کشور منتشر کنندگان این خبر را حاشیه ساز خواند و اعلام کرد:" این افراد از سوی مدیران سابق فدراسیون دوجرخه سواری ساپورت می‌شوند و از آنها خط می‌گیزند تا فدراسیون دوچرخه سواری را به حاشیه ببرند!"

این اظهارنظر باعث شد به سراغ رئیس فدراسیون دوچرخه سواری برویم و درباره این مساله با وی کمی بی پرده سخن بگویم تا نقاط تاریک این پرونده بحث برانگیز برای افکار عمومی روشن شود.علی زنگی آبادی در ابتدای گفت و گو خود با خبرنگار شبکه ایران مدعی می‌شود؛ قصد متهم کردن منتشر کنندگان این خبر در رسانه‌های گروهی را نداشته است بلکه انتظار داشته زیاد به این مساله دامن زده نشود."

آقای زنگی آبادی برخی رسانه‌ها از قول شما نقل و قول آوردند که منتشر کنندگان خبر شادی غیر اسلامی دوچرخه سواران ایران از سوی مدیریت سابق فدراسیون خط می‌گیرند، ایا واقعا این جمله متعلق به شماست؟

من این گونه نگفتم بلکه خبرنگار از کن پرسید تصور می‌کند این مساله از سوی مدیریت سابق دوچرخه سواری هدایت و کنترل می‌شود که من با تردید گفتم شاید این اتفاق روی داده باشد اما هرگز به کسی تهمت نزدم.

چرا فکر می‌کنید افشای چنین حرکتی باید از سوی مدیریت سابق صورت گیرد؟

من هیچ اتهامی به کسی نمی‌زنم تصور می کنم این سوتفاهم بوده که پیش آمده من تنها انتظاری که از رسانه‌ها داشتم این بود که زیاد به این مساله دامن نزنند.

واقعا فکر می‌کنید رسانه‌ها جنجال آفرینی کردند یا رسالت خود را انجام دادند؟

من این حرکت را تائید نمی‌کنم اما این هم درست نیست که هر روز بخواهیم عکس این رفتار را در رسانه‌ها منتشر کنیم، ما به دنبال برخورد قاطع با این ماجرا هستیم اما باید بپذیرید با جنجال سازی در این مسیر کار به جایی نخواهد رسید.

سخنان آقای خاتون آبادی را خوانده‌اید؟

بله ، اما برای ما مطلبی قابل استناد است که خودمان به آنها دست پیدا کرده باشیم، این پرونده فعلا در دست بررسی است و مسوولان کمیته انضباطی به دنبال جمع آوری مستندات لازم هستند و با گرفتن استعلام به دنبال پیدا کردن مقصر اصلی این اتفاق تلخ هستند.

چنانچه شما در استعلام خود متوجه شوید متحویات آن بطری‌ها نوشابه و نمک بوده، ایا این دلیل می‌شود که بازیکنان ایران در برابر دوربین‌های تلویزیون تبلیغ محصولات یک شرکت مشروب سازی را انجام دهند؟ آیا این مساله از دید فدراسیون دوچرخه سواری کاری معقولانه و منطقی است؟

من قبلا هم گفتم در این که این بازیکنان ایرانی حاضر در این تور مرتکب تخلف شده‌اند هیچ شکی نیست اما برای قضاوت باید منتظر رای کمیته انضباطی فدراسیون باشیم. به نظر من مقصر تمام این اتفاقات سرپرست تیم و مدیر این تیم است، ما نمی‌توانیم از بازیکنان تیم ملی انتظا زیادی داشته باشم آنها تحت شرایط خاص این کار را انجام داده‌اند، اگر سرپرست و مدیر تیم قدری عاقلانه رفتار می‌کردند هرگز اجازه این رفتار را به بازیکنان ایران نمی‌دادند. من قبل از آغاز این تور به آنها توصیه کردم که اگر چنین پیشنهادی دادند به هیچ وجه قبول نکنند حتی اگر مقامی به ایران تعلق نگیرد اما متاسفانه این حرکت صورت گرفت تا سو مدیریت خاتون آبادی و ممقانی روشن شود.

از جنس سخنان شما مشخص است محرومیت سنگینی بازیکنان تیم ملی را تهدید نمی‌کند چرا که شما تلاش دارید مدیریت و سرپرست تیم را محروم کنید، تصور نمی‌کنید این رفتار شما نوعی اهمال کاری روشن است، اگر ایم اتفاق صورت گیرد بدون تردید دوباره مباحثی در خصوص بازیکن سالاری و لاپوشانی تخلفات فرهنگی از سوی منتقدان مطرح خواهد شد؟

هنوز رایی صادر نشده از این رو نباید پیش داوری کرد من در کمیته انضباطی صاحب یک رای هستم آن رای هم به شکلی عادلانه خواهم داد اما مسوول رای دادن دیگر اعضا من نیستم پس نباید از همین امروز این ذهنیت را برای مردم جا بیندازیم که ما از متخلفان این ماجرا حمایت کردیم.

جلسه کمیته انضباطی کی تشکیل خواهد شد ؟

به احتمال فراوان شنبه یا یکشنبه جلسه کمیته انضباطی تشمیل خواهد شد و درباره این پرونده رای قاطعی صادر خواهد شد.

منبع
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید