نمایش پست تنها
قدیمی 07-13-2010
LP Girl آواتار ها
LP Girl LP Girl آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

20 سپاس در 19 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید كار در تلويزيون توام با احترام و امنيت است

نويسنده سريال زير هشت:
كار در تلويزيون توام با احترام و امنيت است

سعيد نعمت‌‌الله ، نويسنده سريال «زيرهشت» همزمان با آغاز پخش اين مجموعه تلويزيوني گفت: «زير هشت» درباره معضلات اجتماعي نيست، بلكه درباره اتفاقاتي است كه در اجتماع وجود دارد.

نعمت‌الله به ايسنا گفت به نظر من اسم معضلات اجتماعي را وقتي به كار مي‌بريم كه چيز‌هايي پنهان باشد و ما ندانيم، اما همه ما مي‌دانيم عده‌اي در كشورمان بي‌خانمان هستند. وي درباره كليد خوردن سريال‌ها پيش از اتمام فيلمنامه و مشكلات احتمالي كه اين مساله براي نويسندگان به همراه دارد، گفت: همواره از اين قضيه استفاده كرده‌ام؛ بايد حسنش را هم ببينيد.

استفاده‌اي كه من از كليد زدن سريال‌ پيش از كامل شدن متن مي‌كنم اين است كه وقتي مدتي از فيلمبرداري مي‌گذرد، متوجه مي‌شوم كدام قسمت‌ها خوب شده است، كدام قسمت‌ها را بازيگران بهتر فهميده‌اند و بهتر جلو مي‌روند،‌ آن قسمت‌ها را تقويت مي‌كنم و قسمت‌هايي كه احساس مي‌كنم بازيگر با آن ارتباط برقرار نمي‌كند يا قصه خوب جلو نرفته، آن را كمرنگ مي‌كنم.

نويسنده سريال زير هشت در پاسخ به اين پرسش كه پرداختن به موضوعات اجتماعي در تلويزيون تا چه اندازه حمايت مديران را مي‌طلبد، گفت: ما بايد در حيطه امكاناتي كه به ما مي‌دهند، كار خودمان را بكنيم.

وي درباره لزوم حمايت از كارها به هنگام پخش گفت: وضعيت پخش در شبكه‌هاي مختلف فرق مي‌كند، يكي از شبكه‌هاي تلويزيوني مدير بسيار قوي دارد و كار وقتي براي پخش به اين شبكه سپرده مي‌شود، حمايت خوبي از آن مي‌شود. سريال «رستگاران» هم در فضاي متشنج آن دوران پخش شد و شايد به غير از جابه‌جا ‌كردن تنها دو، سه كلمه، اتفاقي براي آن نيفتاد. در فضاي تلويزيون به من چيزي تحميل نشد.

نعمت‌الله افزود: تلويزيون تنها يك مشكل دارد، برخي كارها بي‌دليل در شوراي تصويب فيلمنامه رد مي‌شود. تنها معضل همين يك‌جا است؛ وگرنه با توجه به سينمايي كه من در اين 6 ـ 5 ساله مي‌بينم و فيلم‌هايي كه روي پرده سينماهاست، قطع به يقين تلويزيون امنيت‌كاري و احترام بيشتري به همراه دارد و راحت‌تر مي‌شود برخي مطالب را در آن بيان كرد. من در اين چند سالي كه براي تلويزيون فيلمنامه نوشته‌ام، كمترين سانسور را داشته‌ايم. وي تاكيد كرد: فضاي حاكم بر سينما به گونه‌اي است كه من فكر مي‌كنم هرچه در اين سينما كار نكنيم، بيشتر به صلاحمان است.

در اين 3 سريالي كه طي يك‌سال و نيم اخير كار كردم، تلويزيون هيچ‌ چيزي به‌ نام سانسور را به من تحميل نكرد.

نعمت‌الله ادامه داد: تكليف تلويزيون با تو معلوم است، تلويزيون يك سليقه است، مثل اين مي‌ماند كه من شما را به خانه‌ام دعوت مي‌كنم و همه‌جوره هم از شما پذيرايي مي‌كنم، ولي نمي‌گذارم با كفش به خانه من وارد شويد.

ژست بي خوابي و منگي واسه من نگير دوباره! كسي كه جلوت نشسته عصبي و لت و پاره!
توي پائيز مجاور، وسطاي ماه آذر، شد قرارمون كه باهم بزنيم به سيم آخر!

Babak Rahnama (New Song) :: Khodaye Man
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید