نمایش پست تنها
قدیمی 03-28-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

شمشير از رو وقتي سپاهاني‌ها «بنيادكار» را تشويق مي‌كنند

وقتي ليدرهاي سپاهان، در روز روشن، در وسط بازي ليگ قهرمانان آسيا در اصفهان، در ورزشگاه خانگي ذوب آهن به تشويق تيم ميهمان مي‌پردازند و سعي مي‌كنند تا روحيه تيم همشهري خود را تا حد امكان كاهش دهند، چه برداشتي بايد داشته باشيم غير از حرفه‌اي‌گري؟

سايت گل ـ‌ باشگاه سپاهان، مدت‌هاست كه آسيايي شده و با قواعد آسيايي پيش مي‌رود. باشگاه حرفه‌اي سپاهان، حال دارد با قواعد روز پيش مي‌رود و ديگر خودش را يك باشگاه اصفهاني يا احتمالاً ايراني نمي‌داند چرا كه سطح، شأن و كلاس اين باشگاه قطعاً از حدود مرزهاي جغرافيايي ايران فراتر رفته است!
شاهد اين مدعا، بمب خبري محافل ورزشي در سال 89 است كه از سوي ليدرهاي اين باشگاه رقم خورد و علاوه بر تأثير عميق در اصفهان، تهران را نيز لرزاند! باشگاه سپاهان كه داعيه حرفه‌اي‌گري دارد و بارها و بارها خود را نماينده شايسته ايران معرفي كرده، در نخستين روز از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در سال 89، كاري كرد كارستان و ثابت كرد كه مي‌تواند هر لحظه كه اراده كند چشم‌ها را گرد نمايد؟ وقتي ليدرهاي سپاهان، در روز روشن، در وسط بازي ليگ قهرمانان آسيا در اصفهان، در ورزشگاه خانگي ذوب آهن به تشويق تيم ميهمان مي‌پردازند و سعي مي‌كنند تا روحيه تيم همشهري خود را تا حد امكان كاهش دهند، چه برداشتي بايد داشته باشيم غير از حرفه‌اي‌گري؟
سپاهاني‌ها با تشويق تيم بنيادكار نشان دادند كه اصلاً و ابداً خود را در مرزهاي جغرافيايي اصفهان يا ايران محدود و بسته نمي‌دانند و نمي‌بينند و اين هر چند براي مديران اين باشگاه، كلاس و پرستيژ به حساب مي‌آيد اما براي فوتبال ايران بايد يك نكته تأسف‌آور باشد كه هست! نكته جالب اينجاست كه سپاهان قبل از اين ديدار، خارج از مرزهاي كشور، در ازبكستان بازي را به تيم هموطن همين بنيادكار باخته بود و تشويق بلافاصله تيم ازبكي در اصفهان توسط ليدرهاي اين تيم، با هيچ منطق و معياري قابل پذيرش و فهم نبود. اينكه اتفاق هم از سپاهان بعيد است و هم از محمدرضا ساكت يك بحث و اينكه اين اتفاق تا چه اندازه اتحاد اصفهاني‌ها كه زبانزد خاص و عام بود را به مخاطره مي‌اندازد، بحث ديگر.
بدون ترديد، ذوب آهن در بازي‌هاي باقيمانده فصل خواهد كوشيد تا صدر جدول را از چنگ رقيب همشهري در بياورد و سپاهان هم تلاش مي‌كند تا از موضع خود دفاع كند. اين رقابت طبيعي است و بحثي در آن نيست. كشاندن اين رقابت شهري و استاني به محدوده بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا اما اقدامي نسنجيده، توجيه‌ناپذير و نامناسب بود و قطعاً‌ در روابط بين دو باشگاه تأثير منفي بسزايي خواهد گذاشت. افسوس!‌ سپاهان و محمدرضا ساكت را طور ديگري مي‌شناختيم.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید