نمایش پست تنها
قدیمی 03-24-2010
آريانا آواتار ها
آريانا آريانا آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال

سپاسها: : 1,245

743 سپاس در 365 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Younes نمایش پست ها
من پیشنهاد می کنم به جای مدرن بودن پست مدرن باشین. پست مدرن موجیه که همین تفکری که عقلانیت رو تقدیس می کنه زیر سوال می بره. خیلی دوست دارم در این مورد مفصل حرف بزنم ولی خوابم میاد و ذهنم کار نمیکنه. همین قدر بگم که درسته هر چیز خلاف عقلانیتی( در معنای درست تر خلاف منطق اگر به نسبی بودن عقلانیت اعتقاد دارین)
اشتباهه ولی قرار نیست همه چیز عقلانی باشه. چیز های فرا عقلی هم وجود دارن. مثل همین احساسات. یا غرایز جنسی. دوست داشتن یک گل و ....
يونس جان با بحث فرا عقلي شما موافقم ....عقل همه چيز در جهان رو فرا ميگيره و با تلاش و تفكر , انسان ميتونه از طريق اون به هر چيزي دسترسي پيدا كنه...ولي عشق ماوراي اين جهان هست و عقل هم دسترسي به اون نداره...مثل روح كه عقل نميتونه دركش كنه و بفهمش چون قابل ديدن نيست و ماوراي اين جهان هست و چيزي هم كه ديده نشه قابل وصف نيست ...مثل باد كه قابل وصف و ديدن نيست .
پس به نظرم معني عشق از بيان آدميزاد بيرون هست و همونطور كه گفتي فرا عقليست.
و تا وقتي در اين كالبد و جسم هستيم راهي به اون نا كجا آباد عشق نداريم ..مگر از حدس و گمان و خيال و وهم يا خواب يا غيره و غيره
ولي غرايز جنسي كه فرمودي فرا عقلي و حتي عقلي هم نيست بلكه پست تر از همه اينها هست ....
در كل به نظرم هدف خلقت انسان , رسيدن به همون مرتبه ي عشق هست و رها شدن از بند حصاري كه عقل و اين غرايز به دور انسان كشيده اند.
Finally I can see you crystal clear

ویرایش توسط آريانا : 03-24-2010 در ساعت 04:14 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید