نمایش پست تنها
قدیمی 02-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض طلسم دربي مي‌شكند ؟

تب و تاب طرفداران ميليوني آبي و قرمز امروز به اوج خود مي‌رسد تا همه به اميد شكسته شدن طلسم تساوي تكراري هم كه شده، شهرآورد 68 استقلال و پرسپوليس را زير ذره‌بين نگاه خويش قرار دهند.

دو تيم در شرايطي از ساعت 14:30 مقابل هم قرار مي‌گيرند كه از زمان نخستين ديدار آنها در 16 فروردين 1347 تا كنون و در 41 سال اخير، آبي پوشان 20 پيروزي و 62 گل زده و سرخپوشان 15 پيروزي و 67 گل زده را در كارنامه خود ثبت كرده‌اند، ضمن اين‌كه 32 ديدار اين دو تيم و از جمله 6 بازي اخير با نتيجه مساوي به پايان رسيده است.

فدراسيون فوتبال در فاصله 24 ساعت به برگزاري اين رقابت، از ميان سعيد مظفري‌زاده، هدايت ممبيني، مسعود مرادي و عليرضا فغاني، قضاوت اين ديدار را به سعيد مظفري‌زاده سپرد.
محمدجواد تقي‌پور،حسن كامراني‌فر و عليرضا فغاني كمك‌هاي مظفري‌زاده هستند. همچنين كمك‌داور ذخيره نيز مرتضي كريمي است.

هرچند كسب پيروزي دلچسب مقابل استيل آذين تا حد زيادي حاشيه امنيت براي سرمربي آبي‌پوشان ايجاد كرد، اما قطعا اين ديدار نيز مي‌تواند حكم مرگ و زندگي را براي مرفاوي داشته باشد. او كه سابقه چندين بار بازي كردن در اين شهرآورد را دارد، در اين خصوص مي‌گويد: «بازي سخت و حساسي است و شرايط دو تيم در جدول و قرار گرفتن در كنار هم بر حساسيت‌هاي اين بازي افزوده است، اما درهر صورت بازيكنان ما به لحاظ روحي رواني در بهترين شرايط قرار دارند و مصمم هستيم كه برنده بازي ما باشيم.»

درطرف مقابل علي دايي برخلاف همتاي آبي خود معتقد است اين بازي 6 امتياز دارد: «همه چيز مهياست تا ما با يك بازي خوب پيروز دربي باشيم و فاصله امتيازي خود را با صدر جدول حفظ كنيم. همه بازيكنان آماده هستند و هيچ مشكلي ندارند، به نظر من هر تيمي كه در زمين بازي آماده‌تر باشد برنده خواهد بود، اين هم در زمين مشخص مي‌شود نه قبل از بازي.»

هر چند سرمربيان و بازيكنان دو تيم به درستي تماشاگران خود را به آرامش و پرهيز از توهين و ناسزا به بازيكنان حريف فرا مي‌خوانند، اما براي پيشگيري از هر گونه مساله حاشيه‌اي كه در بازي‌هاي گذشته كم اتفاق نيفتاده است ‌ مجتبي شريفي، رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال به متخلفان احتمالي دربي هشدار مي‌دهد: به اندازه كافي تذكرات اخلاقي به مربيان، بازيكنان و دست‌اندركاران تيم‌هاي مختلف داده‌ايم و حالا برخورد قاطع با متخلفان را در دستور كار خود قرار داده و دوشنبه هفته آينده را روز اعلام آرا درباره متخلفان قرار داده‌ايم.

بازار كري‌خواني
همواره قبل از اين بازي بازار كري هم داغ مي‌شود بخصوص در ميان بازيكنان و دست‌اندركاران دو تيم. غلامحسين مظلومي، مدير استقلال با بيان اين‌كه كادر فني و بازيكنان اين تيم بخوبي سرخپوشان را آناليز كرده‌اند، ادامه مي‌دهد: نبايد پرسپوليس را دست‌كم گرفت، گرچه آمدن دايي به پرسپوليس، اعتبار بيشتري به اين تيم داده است، اما هدف ما اين است كه با يك بازي جوانمردانه و كسب 3 امتياز، دل هواداران را شاد كنيم.
يكي از بازيكناني كه هواداران پرسپوليس چشم به ساق‌هاي او دوخته‌اند هوار ملامحمد، هافبك ملي‌پوش عراقي است. او كه مثل همه بازيكنان علاقه زيادي به گلزني در اين ديدار تاريخي دارد، مي‌گويد: چون هر دو تيم آماده هستند، بازي مساوي نمي‌شود. پيش‌بيني مي‌كنم با نتيجه يك بر صفر ببريم.

در سوي ديگر سياوش اكبرپور مهاجم آبي‌پوشان كه براي يازدهمين بار اين بازي سنتي را تجربه مي‌كند، مي‌گويد: به پيروزي بسيار خوشبين هستم. در دو سال گذشته استرس اجازه نداد تا تيمي در شهرآورد پيروز شود، اما حالا بسيار اميدواريم كه پيروز شويم.محسن خليلي، مهاجم گلزن سرخپوشان كه سابقه گلزني در اين ديدار را دارد، تصريح مي‌كند: نمي‌توانم نتيجه‌اي براي اين بازي پيش‌بيني كنم، اما در هر حال ما نهايت تلاشمان را خواهيم كرد و اميدواريم برنده بازي باشيم و خودم هم تلاش مي‌كنم در اين داربي گل بزنم.
در حاشيه اين ديدار يك حركت فرهنگي ارزشمند صورت مي‌گيرد و قرار است از 9 پيشكسوت شهرآورد پايتخت و در راس آنها ناصر حجازي تجليل به عمل آيد تا بار ديگر معنويات بر رقابت ورزشي غلبه كرده و اين حركت بتواند پيامي موثر براي بازيكنان و سكوي‌هاي ورزشگاه بزرگ پايتخت باشد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید