نمایش پست تنها
قدیمی 12-23-2009
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض عليرضا قرباني: اگر موسيقي پاپ براي عاشورا خوب نوشته شود بر مخاطبان تاثيرگذار است

عليرضا قرباني گفت: هر نوع موسيقي كه بتواند اثر‌گذاري بحث عاشورا را مضاعف كند مي‌تواند به عنوان يك موسيقي اثر‌بخش و موفق دراين زمينه فعاليت كند.

اين خواننده‌ بيان كرد: من اعتقادي به دسته‌بندي انواع موسيقي ندارم و به نظر من عنوان كلي موسيقي هميشه موسيقي است و براي مثال دسته‌بندي‌هاي آن به موسيقي مذهبي، عاشورايي و ... برداشت ذهني، اعتقادات، گرايشات و تفكراتي است.

قرباني خاطرنشان كرد: بحث من اين نيست كه موسيقي پاپ اجازه دارد وارد اين عرصه شود يا نه، به هرحال هر نوع كه براي شنونده خوب و اثر‌گذار باشد، مي‌تواند هدفي را كه در عاشورا به‌دنبال آن هستيم را دنبال كند.

خواننده قطعه‌ي «شب دهم» ادامه داد: هر قطعه‌اي كه دراين موضوع چه پاپ چه كلاسيك نوشته شود، هيچ مشكلي را ايجاد نمي‌كند مگر آنكه خوب پرداخت نشده باشد.

اين خواننده‌ي موسيقي كلاسيك ايراني بيان كرد: موسيقي پاپ براي عاشورا اگر خوب نوشته شود، مي‌تواند

بر مخاطبان جوان و عام تاثير‌گذار باشد و هيچ مشكلي را هم به‌وجود نياورد. مهم اين است كه چه كسي با چه توانمندي و توانايي ذهني مي‌خواهد قطعه‌اي را براي عاشورا بخواند.

او درباره‌ي قطعه‌ي «شب دهم» گفت: موسيقي آن سريال حاصل ذهن فردين خلعتبري بود كه نسبت به سناريو و تم داستان چنان رنگ و بويي داشت و در آن از المان‌هاي هيات‌هاي عزاداري استفاده شده بود.

منبع : ايسنا

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید