پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   استان کرمانشاه (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=162)
-   -   محله های کرمانشاه (http://p30city.net/showthread.php?t=24301)

li@ 05-02-2011 09:07 AM

كوچه ثبت از محله هاي قديم كرمانشاه رو فراموش كرديد! البته الان كوچه نيست يه بلواره ولي معروف بود به كوچه ثبت!

فرانک 05-02-2011 08:10 PM

و بالا ترین قسمتش هم میگن بالای تپه
بالای پل هم بین چار راه اجاق و شهناز ه هنوز میگن بالای پل .فک کنم اونجا آبشوران بوده و پلی روی آب بوده که میگن بالای پل

li@ 05-03-2011 12:14 PM

آفرين فرانك خانوم! معلومه اونجا ها رو خوب ميشناسيد! آره بالاي تپه بهش ميگن!!از اونجا به بعد يادمه ديگه بيابون بود همون جايي كه الان شهرك بعثت هست ! و منبع آب اون موقع نبود!(قبل انقلاب)يادمه انقلاب كه پيروز شد يه روز صبح مردم ريختن همه زمينها رو قطعه بندي كردن!! حتي كوچه هم نگذاشته بودن!!!...همسايمون به پدرم ميگفت شما هم بيان !! پدرم مسخرشون ميكرد ...بعد از ظهر همون روز ارتش ريخت همه رو بيرون كرد...زمينها متعلق به پادگان صالح آباد بود آخه!!ايام كودكيمون توي اون بيابونا گذشت !! سيزده بدر هم گاهي ميرفتيم توي بيابوناي اونجا! پر از پيچك و شنگ و ...اينا بود...يادش بخير!!..

li@ 05-03-2011 12:24 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط فرانک (پست 213927)
و بالا ترین قسمتش هم میگن بالای تپه
بالای پل هم بین چار راه اجاق و شهناز ه هنوز میگن بالای پل .فک کنم اونجا آبشوران بوده و پلی روی آب بوده که میگن بالای پل

آره ديگه آبشوران از پشت پاساژ سعيد اونجايي كه مطب دگتر گيتي آزادي و دكتر صمد زاده هست رد ميشد و از اينور هم از مقابل تكيه معاون الملك رد ميشد الان روشو پوشوندن حتي پاركينگ شهرداري هم زيرش آبشورانه تمام مسير خيابان سنگر هم ابشوارانه اگه دقت كنيد خيابون مقابل تكيه معاون مارپيچه علتش اينه كه در اصل اين خيابون مسير رودخانه بوده!!

روناک 05-17-2011 12:31 PM

اسم قدیم خیام هم سنگ معدن بوده

دانه کولانه 05-17-2011 12:57 PM

خانم روناک محله ما غصب نکو برای خودت سعدی سنگ معدن بوده
(اشتباه میکنم؟ )

راستی کسی میدونه قدیما خیابان سعدی بین چارای حسین اباد و شیرخورشید دو طرفه بوده ؟
الان یه طرفه س او موقع ها دو طرفه بوده فکر کنم خیامم دو طرفه بوده ..
چون او موقع ماشینا کم بوده ..

رزیتا 05-17-2011 02:46 PM

تکیه معاون الملک کجاست؟
تا حالا نرفتم، خیلی مشتاقم که یه روز برم و از نزدیک ببینم
کسی آدرس دقیقشو میدونه؟

دانه کولانه 05-17-2011 10:22 PM

والا من میگم اگه بیگلربیگی رو ندیدی اول اونو بری ...

معاون .... میری وزیری یه مسیر هست که منتهی میشه به حدفاصل میدان شهناز و قسمتی که میخوره به کتابفروشی دانشمند
شما برو وزیری تابلو زدن از مردمم بپرس به نظرم بهترین سیستمیه که میتونی اینجا رو پیدا کنی .

رزیتا 05-18-2011 10:42 PM

خیلی ممنون امپراطور

ولی درست متوجه نشدم
وزیری؟ مگه کتابفروشی دانشمند پشت پاساژ سعید نیست
مثلا متولد میدان شهنازم:21: اولین یا دومین کوچه بعد از میدان شهناز که خیابونش به برزه دماغ معروف بوده:cool:ولی دوران کودکی اونجا بودیم و بیشتر از این ...

مشکل 2 تا شد، بیگلربیگی کجاست؟:rolleyes:

دانه کولانه 05-18-2011 10:54 PM

بله درسته دانشمند پشت پاساژ سعیده همون پاساژه که واسه مامانا زیاد مغازه دوست داشتنی داره و برای بچه ها هیچ نداره و نصف دوران کودکی من در بازار در پاساژای اینچنین سپری شد !
حالا از اون خیابون بیا به انتهاش سمت چپ (بالا) میره به میدون شهناز درسته ؟
سمت راست میره 4رای اجاق
مستقیم میره به یه خیابونی که بازار عمده فروشاست اخر اون بازار میخوره به وزیری
اما شما نرسیده به وزیری توی همین راسته سمت راست به معاون الملک میخوری..

بیگلربیگی ... برو سبزه میدون .... یا مسجد جامع بپرس راهنماییت میکنن توی کوچه س .

اکنون ساعت 05:24 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.