پی سی سیتی

پی سی سیتی (http://p30city.net/index.php)
-   موسیقی فیلم (http://p30city.net/forumdisplay.php?f=64)
-   -   دانلود موسیقی متن فیلم شکار و مرسدس، شاهکاری بی نظیر از استاد فقید موسیقی فیلم ایران شادروان بابک بیات (http://p30city.net/showthread.php?t=30608)

امیر عباس انصاری 02-10-2011 03:44 PM

دانلود موسیقی متن فیلم شکار و مرسدس، شاهکاری بی نظیر از استاد فقید موسیقی فیلم ایران شادروان بابک بیات

دانلود موسیقی متن فیلم شکار، شاهکاری بی نظیر از استاد فقید موسیقی فیلم ایران شادروان بابک بیات

موسیقی متن بی نظیر فیلم مرسدس و شکار ساخته زنده یاد بابک بیات

یکشنبه, خرداد ۹, ۱۳۸۹ ۲۱:۴۷

بابک بیات – موسیقی متن فیلم شکار– ۱۳۶۶ – ۱۳۷۶

درباره بابک بیات :
بابک بیات در سال ۱۳۲۵ در شهر تهران به دنیا آمد.از سن ۱۹ سالگى در اپراى تهران و زیر نظر خانم اولین باغچه‌بان, آقاى ثمین باغچه بان و نصرت الله زابلى با موسیقى کلاسیک و جهانى آشنا شد و در حدود پنج سال همکارى خود را با این اپرا ادامه داد.بعد از آن با محمد اوشال آهنگساز و رهبر ارکستر جاز فولکوریک دوستى عمیقى پیدا کرد که این دوستى به ادامه هارمونى و آکومپانى مان و فراگیرى دیگر اشتیاقات موسیقایى بیات منجر شد.ایرج جنتى عطایى شاعر و ترانه سرا و نمایشنامه نویس که از دوران کودکى تا قبل از انقلاب با بابک بیات همگام با هم موسیقى ترانه را ادامه دادند, در زندگى بیات و خانواده اش بسیار موثر بود, که این دوستى به ساخت ترانه هاى بسیارى از جمله : غریبه, جنگل, بن بست, خونه, فریاد زیر آب, على کنکورى, تپش, خاتون, سایه, خورجین (بانوى شرقى), فصل بد خاکسترى (روح بزرگوار), سقف, هیچ کسى مثل تو نبود, طلایه دار (اى بزرگ موندنى) و بسیارى ترانه هاى دیگر منجر شد.
بابک بیات موسیقى فیلم را در بعد از انقلاب با فیلم مرگ یزد گرد ساخته بهرام بیضایى شروع کرد و در سال ۱۳۶۲ موسیقى فیلم هاى نقطه ضعف و ریشه در خون را ساخت و در سالهاى بعد براى فیلم هاى شاید وقتى دیگر و مسافران ساخته هاى بهرام بیضایى, سریال سلطان و شبان, کشتى آنجلیکا, عروس, پرده آخر, طلسم, مرسدس, جهان پهلوان تختى, دستهاى آلوده, اتوبوس, قرمز, دو زن, شیدا و در حدود ۹۰ فیلم سینمایى موسیقى نوشته است و آخرین سریالى که وى براى آن موسیقى ساخته است سریال ولایت عشق است.بابک بیات در سال ۱۳۶۹ پس از چند بار کاندید بودن براى موسیقى فیلم بالاخره این سال وقتى که از پنج کاندید موسیقى فیلم سه بار نام او را اعلام کردند جایزه سیمرغ بلورین فجر را براى فیلم عروس دریافت کرد.همچنین در سال ۱۳۷۵ وقتى که از بین چهار کاندید دو بار نامش اعلام شد, مجددا سیمرغ بلورین را دریافت نمود.در خانه سینما براى فیلم ساحره جایزه اول موسیقى فیلم را دریافت کرد.در جشن گزارش فیلم جایزه بهترین آهنگسازى را براى صد سالگى سینما از آن خود کرد.

اما موسیقی متن بی نظیر فیلم شکار که در سال ۱۳۶۶ بر روی این فیلم پخش شد یکی از بهترین و زیباترین موسیقی های متن فیلم های سینمایی ایرانی است که توسط زنده یاد بابک بیات ساخته شد که این موسیقی یک بار دیگر و برای فیلم مرسدس در سال ۱۳۷۶ اجرا شد.

هم اکنون دوستداران و علاقمندان به موسیقی متن فیلم های سینمایی می توانند این موسیقی بی نظیر و به یادماندنی را به صورت کامل و با کیفیت بالا به همراه لینک مستقیم دانلود از مرکز دانلود رایگان فایل دان آلفا و گیگا دان دریافت کنند

پا نوشت:
چند شب پیش فیلم شکار با بازی پرویز پرستوئی و عمو خسرو (خسرو شکیبایی) از تلویزیون (یادم نیست کدوم شبکه) پخش شد.
همیشه ریتم دلنواز و غمگین ویولونسل و آکورد گیتار بهمراه طنین روح نواز ملودی سوت دلنشین این موسیقی فیلم منو تحت تاثیر خودش قرار داده
اینقدر که صدای تلویزیون رو ساعت 1 نصفه شب زیاد کردم. نمی دونم چند نفر از شما عزیزان که این پست رو می خونید ولی احتمالا همه شما عزیزان خاطراتی جاودان و تصاویری همیشگی در ذهنتون دارین که با شنیدن این موسیقی زیبا برای شما دوباره تازه می شوند.
می خوام یه اعترافی بکنم
برای من این فیلم بیشتر از یک فیلم و این موسیقی بیشتر از یک موسیقی متن هست
برای من عمو خسرو خیلی مهم و عزیز بود
چون پدر مرحومم عاشق بازی و شخصیت نجیب مرحوم شکیبایی بود
خصوصا مراد بیگ
و بارها با هم فیلم شکار رو دیده بودیم و از فیلم و موسیقیش لذت برده بودیم
قسمت اعظم سکانسهای فیلمبرداری این فیلم تو حوالی پلیس راه شریف آباد (جاده امام رضا) تا گرمسار و اعظم فیلم تو شهر ایوانکی میگذره
اون میدون که مجسمه شاه توش بوده و منهدم میشه و اون مخابرات تو شهر کوچیک مرزی استان سمنان با تهران یعنی شهر ایوانکی هست که زمانی بهترین خربزه های زرد ایران بلکه جهان رو داشت
شهری که پدر بزرگم و پدرم اونجا مدفون هستند. شهری که سنگ مزار پدرم رو خودم براش بردم و رو قبرش گذاشتم
شهر خاندان پدری من
شهری پر از فامیلهای مهربان و عزیز
شهر من

راستی
اسم بابای من هم خسرو بود
یاد همه خسرو ها جاودان و جایشان سبز و پر طراوت

این دلیل آخری علت عشق بیش از حد من به عمو خسرو بود
مردی که از خیلی جهات خصوصا معرفت ومهربونیش شبیه پدرم بود.
با هم گوش می کنیم موسیقی شاهکار متن فیلم شکار و فیلم مرسدس از شادروان استاد گرامی بابک بیات

با سپاس 'gigadl

لینک دانلود مستقیم است
dl:

لینک کمکی

انجمن پی سی سیتی
امیر عباس

اکنون ساعت 02:41 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.